Marg 20VDC AC/DC Adapter for Goal Zero UT60-153300-02 UT60-15330002 AK100WG-1600500W2 GoalZero Goalo Goal 0 Ktec KSUS0901600500M2 14-29V 15.3V 16V - 20V 3.0A 4.5A - 5A Power Supply Charger
★★★★★ 4.4 88 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by openwatermarinend.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
UPC 639008097158
Brand Marg
Manufacturer Marg
Power Source Corded Electric
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Connector Type barrel connector
Current Rating 3 Amps, 5 Amps
Output Voltage 20 Volts
Frequency Range 60 hertz
Additional Features Travel
Main Power Connector Type 2 Pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
★★★★★
88 ratings | 36 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (71)
4 stars
5% (4)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
11% (10)